Serwis kotłów CO. Kiedy skorzystać z pomocy fachowców?

Kotły centralnego ogrzewania wykorzystywane w naszych domach również wymagają regularnych przeglądów. Coroczne przeglądy są wymagane przez producentów, ale również pozwalają nam na stałą kontrolę wydajności i sprawności kotła. Fachowa pomoc jest konieczna również w przypadku wystąpienia usterek. Zaleca się skorzystanie z profesjonalnego serwisu kotłów CO w przypadku wystąpienia awarii, gdyż dzięki temu nie tylko wykonane zostaną wszystkie niezbędne naprawy, ale również poznamy przyczynę wystąpienia problemów, aby uniknąć ich wystąpienia w przyszłości.

Problemy, które mogą wymagać pomocy fachowców

Większość nowoczesnych kotłów CO zapewnia wysoką sprawność działania. Jednak jak każde inne urządzenie czy instalacja pod wpływem intensywnego użytkowania mogą być narażone na różnorodne awarie. A przyczyn usterek może być wiele. Do najczęściej występujących zaliczamy m.in.:

  • za mało powietrza do spalania (np. z powodu niedrożnego kanału doprowadzającego powietrze), co może przyczynić się do większego zużycia paliwa i wyższych kosztów ogrzewania
  • za mało powietrza w spalinach (ryzyko powstawania niebezpiecznego tlenku węgla, tzw. czad)
  • niedrożny kanał odprowadzający spaliny (ryzyko wydostawania się spalin do pomieszczeń)
  • wycieki z zaworów instalacji (stwierdzając nawet najmniejsze wycieki, należy skorzystać z pomocy fachowców)
  • nadmiernie zanieczyszczone filtry w instalacji
  • nadmiernie zanieczyszczony wymiennik spaliny-woda
  • nieodpowiednie ciśnienie w instalacji

Serwis kotłów CO – jaką firmę wybrać?

Usługi z zakresu serwisu kotłów CO powinny być świadczone wyłącznie przez firmy, które zapewniają doświadczonych fachowców, posiadających odpowiednią wiedzę, kwalifikacje i narzędzia. W praktyce jednak na rynku działa wiele przedsiębiorstw, które oferując pomoc z tego zakresu, nie zawsze są w stanie zapewnić nam obsługę na wysokim poziomie. W przypadku jakichkolwiek problemów z kotłem warto zdecydować się na profesjonalistów, co do których mamy pewność, że dokonają stosownych napraw z najwyższą starannością.

Usługi z zakresu serwis kotłów CO świadczy firma Jana Jańczaka, która jest jednym z krajowych liderów w produkcji pieców CO z podajnikiem. W przypadku jakiejkolwiek awarii kotła CO lepiej zaniechać samodzielnych prób jego naprawy i zdać się na profesjonalną pomoc doświadczonych specjalistów z naszego serwisu.