fbpx

Blog / Obsługa techniczna

Serwis kotłów C.O. Kiedy korzystać z pomocy fachowców?

Serwis kotłów centralnego ogrzewania wykorzystywane w naszych domach również wymagają regularnych przeglądów. Coroczne przeglądy są wymagane przez producentów, ale również pozwalają nam na stałą kontrolę wydajności i sprawności kotła. Fachowa pomoc jest konieczna również w przypadku wystąpienia usterek. Zalecamy skorzystanie z profesjonalnego serwisu kotłów CO w przypadku wystąpienia awarii. Dzięki temu nie tylko wykonamy wszystkie niezbędne naprawy, ale również poznamy przyczynę wystąpienia problemów, aby uniknąć ich wystąpienia w przyszłości.

Serwis kotłów CO. Kiedy skorzystać z pomocy fachowców?

Problemy, które mogą wymagać pomocy fachowców

Większość nowoczesnych kotłów CO zapewnia wysoką sprawność działania. Jednak jak każde inne urządzenie czy instalacja pod wpływem intensywnego użytkowania mogą być narażone na różnorodne awarie. A przyczyn usterek może być wiele. Do najczęściej występujących zaliczamy m.in.:

  • za mało powietrza do spalania (np. z powodu niedrożnego kanału doprowadzającego powietrze). Może to przyczynić się do większego zużycia paliwa i wyższych kosztów ogrzewania
  • za mało powietrza w spalinach (ryzyko powstawania niebezpiecznego tlenku węgla, tzw. czad)
  • niedrożny kanał odprowadzający spaliny (ryzyko wydostawania się spalin do pomieszczeń)
  • wycieki z zaworów instalacji (stwierdzając nawet najmniejsze wycieki, należy skorzystać z pomocy fachowców)
  • nadmiernie zanieczyszczone filtry w instalacji
  • nadmiernie zanieczyszczony wymiennik spaliny-woda
  • nieodpowiednie ciśnienie w instalacji

Serwis kotłów CO – jaką firmę wybrać?

Usługi z zakresu serwisu kotłów CO powinny być świadczone wyłącznie przez firmy, które zapewniają doświadczonych fachowców, posiadających odpowiednią wiedzę, kwalifikacje i narzędzia. W praktyce jednak na rynku działa wiele przedsiębiorstw, które oferując pomoc z tego zakresu, nie zawsze są w stanie zapewnić nam obsługę na wysokim poziomie. W przypadku jakichkolwiek problemów z kotłem warto zdecydować się na profesjonalistów, co do których mamy pewność, że dokonają stosownych napraw z najwyższą starannością.

Usługi z zakresu serwis kotłów CO świadczy firma Jana Jańczaka, która jest jednym z krajowych liderów w produkcji pieców CO z podajnikiem. W przypadku jakiejkolwiek awarii kotła CO lepiej zaniechać samodzielnych prób jego naprawy i zdać się na profesjonalną pomoc doświadczonych specjalistów z naszego serwisu. Zapraszamy do kontaktu!

Dowiedz się więcej o kotłach

Informacje i nowości