Kocioł C.O. ECO Premium PEL

Kotły z podajnikiem serii ECO Premium Pel to nasz najnowszy produkt. Najwyższą jakość zapewnia dobór najlepszych dostępnych na rynku materiałów, wykonanie kotła z ogromną starannością i dokładne wykończenie.
Piec ECO PREMIUM PEL to nowoczesna, ale prosta konstrukcja, bez dodatkowych elementów ceramicznych czy skomplikowanych wyczystek.

Logo Eco Design
5 klasa
Dostawa 0zł w całej Polsce
Dotacje nawet do 80%
Kocioł ECO Premium PEL

Nowoczesny kocioł C.O. z podajnikiem

10kW 15kW 24kW 38kW

Charakterystyka ECO PREMIUM PEL:

Nasz kocioł posiada świadectwa z dwóch niezależnych laboratoriów państwowych. W każdym badaniu otrzymał certyfikat kotła zgodnego z wymaganą obecnie klasą 5 (PN-EN 303-5:2012) oraz ecodesign (2020- 2009/125/WE). Certyfikaty te pozwalają na ubieganie się o dotację do zakupu i montażu kotła!

Nasze piece to konstrukcja tworzone na potrzeby klienta. Dzięki prostej konstrukcji możemy dopasować układ kotła indywidualnie do każdej kotłowni! 

Ponadto każdy kocioł w naszej ofercie:

 • wykonany jest z wysokiej jakości stali kotłowej o grubości 6mm,
 • posiada pojemna komora deflektora i pojemny kosz zasypowy na opał,
 • posiada aktualne certyfikaty zgodne z normami polskimi i europejskimi

Wszystkie kotły z podajnikiem posiadają mechanizm automatycznie podający paliwa do palnika pelletowego. Ponadto kotły ECO PREMIUM PEL wyposażone są w atuomatyczną rozpalarkę. Całość obsługiwana jest przez elektroniczny sterownik, zapewniając wygodę niemal bezobsługowego korzystania z kotła.

Paliwo podstawowe:

pellet

ECODESIGN

Kotły ecodesign to urządzenia zgodne z europejską normą. Dlatego są dokładnie sprawdzane pod względem poziomu emisji takich substancji jak tlenek węgla CO, tlenki azotu czy pył. Kotły z podajnikiem tej klasy wyróżniają się wartościami wielokrotnie obniżonymi w stosunku do tradycyjnych urządzeń. Poza tym, wg aktualnej normy 5, klasa kotła określa nie tylko dopuszczalny poziom emisji spalin i pyłów, ale również minimalną sprawność cieplną. Dzięki temu kotły na ekogroszek są rozwiązaniem o wiele mniej uciążliwym dla środowiska.

Kotły C.O. 5 klasy stosowane do ogrzewania np. budynków jednorodzinnych pozwalają też znacznie obniżyć koszty, jakie użytkownik ponosi na zakup paliwa.

Dodatkową zachętą, by sięgnąć po urządzenia najnowszej generacji jest fakt, iż na zakup kotła 5 klasy mogą być przyznane dotacje realizowane przez urzędy gminy!

Dyrektywa ecodesign (ekoprojekt) określa normy parametrów emisyjnych przez cały czas użytkowania kotła, bez względu na to, jakie jest zapotrzebowanie na energię. Znaczek "ecodesign" jest gwarancją najlepszych osiągów nawet przy użytkowaniu kotła na najniższej mocy (np. w sezonie letnim).

Nowoczesna technologia

Kotły z podajnikiem ECO PREMIUM wyposażone zostały w najnowszy podajnik V generacji Technix SV-200. Dzięki opatentowanej, nowoczesnej, komorowej konstrukcji uzyskuje się czyste, dokładne spalanie, a ciepło krąży w podajniku dłużej niż w przypadku standardowych podajników retortowych. Brak wkładek zawirowujących, płyt ceramicznych i innych dodatkowych elementów sprawia, że piece ekologiczne ECO PREMIUM są jednymi z najłatwiejszych w obsłudze w swojej klasie. Nowoczesne systemy sterowania zapewniają kontrolowany oraz ekonomiczny proces spalania.

Zastosowanie pieców ECO PREMIUM

Wodne kotły ECO PREMIUM znajdują zastosowanie w ogrzewaniu pomieszczeń i wody w obiektach mieszkalnych i gospodarczych, domach jedno i wielorodzinnych, obiektach użyteczności publicznej np. szkołach, urzędach, obiektach handlowych, produkcyjnych i tym podobnych. Dzięki swoim małym rozmiarom zmieszczą się także w mniejszych obiektach i niskich kotłowniach.

Oszczędność dla użytkowników

Zastosowanie ekologicznych kotłów klasy 5 we wszystkiego rodzaju budynkach pozwala w znacznym stopniu zredukować koszt paliwa. Wyższa sprawność cieplna osiągająca do 95% oznacza przede wszystkim lepsze wykorzystanie energii i oszczędność nawet do 25% kosztów opału rocznie.

Nie zamieniaj pieniędzy na szkodliwy smog i zatrzymaj je w postaci ciepła w domu!

5 lat gwarancji

Wybierając kocioł postaw na bezpieczeństwo i doświadczenie.

Nasz zakład funkcjonuje nieprzerwanie od ponad 30 lat. Możemy zagwarantować stałość i długotrwałe wsparcie techniczne. Wszystkie kotły opatrzone są 5 - letnią gwarancją producenta! Ponadto każdemu klientowi zapewniamy dożywotnie wsparcie techniczne.

5 lat gwarancji producenta i dożywotnie wsparcie techniczne

STEROWNIKI ELEKTRONICZNE

Sterownik kotła to urządzenie sterujące procesem spalania i kontrolujące pracę całej instalacji CO i CWU. W naszej ofercie znajdziesz produkty dopasowane do Twoich potrzeb.

TECHNIX ARGOS PID BLACK

Regulator temperatury Technix ARGOS PID BLACK jest mikroprocesorowym regulatorem obsługującym podajnik, dmuchawę, pompę obiegową c.o., pompę ciepłej wody użytkowej oraz pompę cyrkulacyjną.

Algorytm PID posiada funkcję elastycznego spalania, która ogranicza do minimum konieczność kontaktu użytkownika z urządzeniem. Sterownik z algorytmem PID załącza kocioł na taką moc, jaka jest aktualnie potrzebna do utrzymania zadanej temperatury. Kocioł grzeje przez cały czas, nie ma przestojów, nie ma również gwałtownych zmian temperatury w kominie oraz w komorze spalania a temperatura wody wyjściowej jest stabilna.

Sterownik automatycznie dobiera pauzę dawki paliwa oraz ilość powietrza, użytkownik nastawia tylko temperaturę kotła!

Sterownik ARGOS PID | Kotły Jańczak

PODAJNIK V GENERACJI

Podajnik jest integralną częścią automatycznego kotła CO paliwo za pomocą ślimaka podawane jest z zasobnika (kosza) do palnika. Spalanie następuje w palenisku komorowym.

PODAJNIK STALOWO-ŻELIWNY SV-200

 • system równomiernego oraz bezciśnieniowego rozprowadzania powietrza w komorze spalania
 • system przepustnic powietrznych oraz wymuszonego obiegu powietrza dookoła paleniska zapewniające podgrzewanie powietrza
 • zamknięta komora spalania z powietrzem pierwotnym oraz wtórnym
 • najnowsze rozwiązanie ślimaka zapobiegające kruszeniu opału oraz mniejsze obciążenie siły przesuwu
 • rodzaj paliw pellet
 • bardzo wysoka wydajność
 • piąta klasa energetyczna
 • markowy motoreduktor z biegiem wstecznym
Podajnik TECHNIX SV-200 | Kotły Jańczak

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

ALUMINIOWY WENTYLATOR

Wentylator jest urządzeniem przeznaczonydo nadmuchu czystego powietrza do paleniska kotła. Za działanie dmuchawy odpowiada sterownik.

Aluminiowy WENTYLATOR | Kotły Jańczak

ZESTAW DO CZYSZCZENIA

 • Pogrzebacz
 • Łopatka do węgla lub popiołu
 • Zgarniacz
Akcesoria DO CZYSZCZENIA | Kotły Jańczak

ZOBACZ KOCIOŁ Z BLISKA

Kocioł 5-tej klasy ECO Premium PEL | Kotły Jańczak
Kocioł 5-tej klasy ECO Premium PEL | Kotły Jańczak
Kocioł 5-tej klasy ECO Premium PEL | Kotły Jańczak
Kocioł 5-tej klasy ECO Premium PEL | Kotły Jańczak
Kocioł 5-tej klasy ECO Premium PEL | Kotły Jańczak
Kocioł 5-tej klasy ECO Premium PEL | Kotły Jańczak

DODATKOWE INFORMACJE

Wszystko czego potrzebujesz do pobrania w formacie pdf.

Informacje o ochronie środowiska

Kocioł został wykonany z materiałów neutralnych dla środowiska. Po wyeksploatowaniu i zużyciu kotła należy dokonać demontażu i kasacji. Demontaż poszczególnych elementów kotła z uwagi na prostotę jego konstrukcji nie wymaga specjalnego opisu. Zużyte części metalowe należy złomować. Pozostałe części składować zgodnie z wymaganiami w tym zakresie, a następnie przekazać do punktów zajmujących się ich utylizacją.