Ekologiczny kocioł C.O. klasy 5 Oscar

Kocioł OSCAR - 5 klasa

Kocioł klasa 5 wg PN-EN:303-5:2012

Kotły ekologiczne serii OSCAR są produktem najwyższej klasy. Unikatowa konstrukcja zapewnia wygodę użytkowania, a dokładność i jakość wykonania są gwarantem bezawaryjnego działania na długie lata. Kocioł Oscar stworzony jest z myślą o środowisku i posiada aktualne certyfikaty 5 klasy oraz ECODESIGN.

Logo Eco Design
5 klasa
Dostawa 0zł w całej Polsce
Dotacje nawet do 80%
Ekologiczny kocioł C.O. z podajnikiem OSCAR - 5 klasa

Ekologiczny kocioł C.O. z podajnikiem

27kW

Charakterystyka kotłów OSCAR:

 • przyjazne dla środowiska: CERTYFIKAT 5-tej klasy i ECODESIGN
 • wykonane z wysokiej jakości stali kotłowej o grubości 6mm
 • duży kosz zasypowy na opał
 • nowoczesny sterownik elektroniczny GRATIS!
 • markowy ekologiczny podajnik GRATIS!
 • wysokiej jakości dmuchawa aluminiowa GRATIS!
 • 5 lat gwarancji
 • DOŻYWOTNIE wsparcie techniczne

Kotły z podajnikiem ślimakowym zapewniające regulowany proces spalania sprawdzają się jako piece na ekogroszek i inne ekopaliwa. Takie urządzenia mają mechanizm automatycznie podający paliwa do retortowego palnika węglowego. Całością steruje układ elektroniczny, który zapewnia niemal bezobsługowe korzystanie z pieca.

Paliwo podstawowe:

ekogroszek

Piece klasy 5

Kotły klasy 5 to urządzenia zgodne z europejską normą PN EN 303-5. Dlatego są dokładnie sprawdzane pod względem poziomu emisji takich substancji jak tlenek węgla CO, tlenki azotu czy pył. Kotły z podajnikiem ślimakowym tej klasy wyróżniają się wartościami wielokrotnie obniżonymi w stosunku do tradycyjnych urządzeń. Poza tym, wg aktualnej normy 5, klasa kotła określa nie tylko dopuszczalny poziom emisji spalin i pyłów, ale również minimalną sprawność cieplną. Dzięki temu kotły na ekogroszek i inne paliwa stałe są rozwiązaniem o wiele mniej uciążliwym dla środowiska.

Kotły C.O. 5 klasy stosowane do ogrzewania np. budynków jednorodzinnych pozwalają też znacznie obniżyć koszty, jakie użytkownik ponosi na zakup paliwa.

Dodatkową zachętą, by sięgnąć po urządzenia najnowszej generacji jest fakt, iż na zakup kotła 5 klasy mogą być przyznane dotacje realizowane przez urzędy gminy!

Kotły Ecodesign

Dyrektywa ecodesign (ekoprojekt) określa normy parametrów emisyjnych przez cały czas użytkowania kotła, bez względu na to, jakie jest zapotrzebowanie na energię. Znaczek "ecodesign" jest gwarancją najlepszych osiągów nawet przy użytkowaniu kotła na najniższej mocy (np. w sezonie letnim).

Warto tu też powiedzieć kilka słów o dyrektywie Ecodesign, regulującej dopuszczalny poziom emisji określonych substancji przez cały czas użytkowania urządzenia, czyli np. latem. Kotły Ecodesign wyróżniają się najlepszymi osiągami nawet przy użytkowaniu kotła na najniższej mocy. Choć dyrektywa ta ma wejść z życie dopiero w 2020 roku, nasze kotły już teraz spełniają wymogi Ecodesign. Wymogi tej dyrektywy wskazują m.in. że efektywność energetyczna kotłów nie może być mniejsza niż 75% dla urządzeń o mocy nominalnej 20 kW lub mniejszej oraz 77% dla kotłów o mocy znamionowej przekraczającej 20 kW. Dyrektywa Ecodesign reguluje również dopuszczalny poziom emisji przez kotły m.in. tlenku azotu oraz innych cząstek i związków. Zakup kotła Ecodesign to nie tylko inwestycja, która się każdemu opłaci, ale też wyraz Państwa troski o dobro środowiska naturalnego. Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami naszych kotłów Ecodesign.

Nowoczesna technologia

Kotły z podajnikiem ślimakowym OSCAR mogą działać same po pierwszym rozpaleniu. Wymagane jest jedynie okresowe czyszczenie i usuwanie popiołu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań piece z Pleszewa na ekogroszek to urządzenia o bardzo wysokiej sprawności. Brak wkładek zawirowujących, płyt ceramicznych i innych dodatkowych elementów sprawia, że piece ekologiczne OSCAR są jednymi z najłatwiejszych w obsłudze w swojej klasie. Nowoczesne systemy sterowania zapewniają kontrolowany oraz ekonomiczny proces spalania.

Zastosowanie pieców Oscar

Wodne kotły grzewcze znajdują zastosowanie w ogrzewaniu pomieszczeń i wody w obiektach mieszkalnych i gospodarczych, domach jedno- i wielorodzinnych, obiektach użyteczności publicznej np. szkołach, urzędach, obiektach handlowych, produkcyjnych i tym podobnych.

Mniejsze zużycie paliwa

Ekologiczne kotły 5 klasy zapewniają też oszczędność na kosztach zakupu paliwa – dzięki większej sprawności cieplnej tych urządzeń w porównaniu do tradycyjnych pieców na węgiel. Energia pozyskiwana ze spalania jest lepiej wykorzystywana, co pozwala wydawać nawet o 25% mniej na opał rocznie.

Nie zamieniaj pieniędzy na szkodliwy smog i zatrzymaj je w postaci ciepła w domu!

5-letnia gwarancja

Wybór naszego kotła zawsze się opłaca!

Dzięki temu, że działamy na rynku już ponad 30 lat, możemy zapewnić naszym Klientom najwyższą jakość i stabilność świadczonych usług. Gwarantujemy też stałe wsparcie techniczne doświadczonych fachowców. Oferowane kotły posiadają też 5-letnią gwarancję producenta.

5 lat gwarancji producenta i dożywotnie wsparcie techniczne

STEROWNIKI ELEKTRONICZNE

Sterownik kotła to urządzenie sterujące procesem spalania i kontrolujące pracę całej instalacji CO i CWU. W naszej ofercie znajdziesz produkty dopasowane do Twoich potrzeb.

TECHNIX ARGOS PID

Regulator temperatury Technix ARGOS PID jest mikroprocesorowym regulatorem obsługującym podajnik, dmuchawę, pompę obiegową c.o., pompę ciepłej wody użytkowej oraz pompę cyrkulacyjną.

Algorytm PID posiada funkcję elastycznego spalania, która ogranicza do minimum konieczność kontaktu użytkownika z urządzeniem. Sterownik z algorytmem PID załącza kocioł na taką moc, jaka jest aktualnie potrzebna do utrzymania zadanej temperatury. Kocioł grzeje przez cały czas, nie ma przestojów, nie ma również gwałtownych zmian temperatury w kominie oraz w komorze spalania a temperatura wody wyjściowej jest stabilna.

Sterownik automatycznie dobiera pauzę dawki paliwa oraz ilość powietrza, użytkownik nastawia tylko temperaturę kotła!

 • Niezawodny i bardzo prosty w obsłudze
 • Płynna regulacja pracy wentylatora
 • System PID automatycznie dobierający dawkę paliwa
 • Możliwość pracy w priorytecie C.O. lub C.W.U.
 • możliwość podłączenia panelu pokojowego
 • funkcja zapobiegająca zamarzaniu instalacji poniżej 5° C
Sterownik ARGOS PID | Kotły Jańczak

BRAGER Oxi Bord 760

Automatyka kotłowa OXI BORD 760 to zaawansowane urządzenie przeznaczone do współpracy z kotłami wyposażonymi w system automatycznego podawania paliwa.

Sterownik ten to przede wszystkim oryginalny design oraz przejrzysty i kolorowy wyświetlacz. Innowacyjne podejście do interfejsu obsługi wyznacza nowe standardy na rynku urządzeń przeznaczonych do nadzorowania procesu spalania w kotłach.

OXI BORD 760 w swojej podstawowej wersji potrafi w pełni sterować pracą rozbudowanej instalacji grzewczej wyposażonej w pompę CO, pompę CWU, kompletny moduł zaworu mieszającego wraz z pompą zaworu oraz pompą cyrkulacyjną. Automatyka pozwala na precyzyjną regulację instalacji grzewczej zarówno w trybie pogodowym z wykorzystaniem krzywych grzewczych jak i w trybie czasowym, który umożliwia niezależne nastawy czasowe dla wszystkich obsługiwanych modułów. Urządzenie nie tylko reguluje pracą kotła i instalacji, ale również dba o bezpieczeństwo i wygodę obsługi dzięki takim funkcjom jak: ochrona przed Legionellą, kontrola ilości pozostałego opału, Anty Stop czy funkcji ochrony przed zamarznięciem.

 • Duży kolorowy wyświetlacz TFT
 • Płynna regulacja pracy wentylatora
 • Obsługa do 5 pomp zaworów
 • Strefy czasowe i pogodowe
 • Zewnętrzny czujnik temperatury
 • Możliwość podłączenia termostatu pokojowego kotła
 • Możliwość obsługi urządzenia przez Internet
 • Możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły
Sterownik BRAGER OXI BORD 760 | Kotły Jańczak

Kotły z podajnikiem ślimakowym

Podajnik jest integralną częścią automatycznego kotła CO, paliwo za pomocą ślimaka podawane jest z zasobnika (kosza) do palnika. Spalanie węgla następuje w palenisku.

PODAJNIK STALOWO-ŻELIWNY

Nasz kocioł wyposażony jest w prosty i wygodny w użytkowaniu podajnik ślimakowy. Systematyczne i równomierne podawanie paliwa zapewnia ekonomiczną pracę. Urządzenie wyposażone jest w ślimak stalowy posiadający końcówkę w formie pazura ułatwiającą wygarnianie paliwa z kolana. Żeliwne palenisko z zębatym wiankiem oraz pierścieniem, gwarantują długotrwałą i bezawaryjną pracę.

 • Markowy motoreduktor zapewniający bezawaryjną pracę
 • Żeliwne palenisko najwyższej jakości
 • Opatentowana konstrukcja ślimaka stalowego

Jeśli jeszcze zastanawiają się Państwo, dlaczego kotły z podajnikiem ślimakowym sprawdzają się lepiej niż inne, służymy dodatkowym wyjaśnieniem. Tego rodzaju urządzenia wyróżniają się najwyższą sprawnością spośród innych dostępnych kotłów C.O. na paliwa stałe, gdyż z tej samej ilości paliwa pozyskuje się najwięcej energii. Optymalna ilość dostarczanego paliwa (ekogroszku) w kotle z podajnikiem ślimakowym to również rozwiązanie ekologiczne, efektem użytkowania takiego kotła jest również mniej popiołu oraz mniejsza emisja szkodliwych spalin. Kotły z podajnikiem ślimakowym to optymalne rozwiązanie również ze względu na komfort ich użytkowania, ciepło utrzymuje się w nich czasem nawet przez kilka dni, dzięki czemu obsługa takiego urządzenia jest łatwa i przyjemna.

Podajnik PANCERPOL | Kotły Jańczak

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

ALUMINIOWY WENTYLATOR

Wentylator jest urządzeniem przeznaczonydo nadmuchu czystego powietrza do paleniska kotła. Za działanie dmuchawy odpowiada sterownik.

Aluminiowy WENTYLATOR | Kotły Jańczak

ZESTAW DO CZYSZCZENIA

 • Pogrzebacz
 • Łopatka do węgla lub popiołu
 • Zgarniacz
Akcesoria DO CZYSZCZENIA | Kotły Jańczak

ZOBACZ KOCIOŁ Z BLISKA

Kocioł 5-tej klasy Oscar | Kotły Jańczak Kocioł 5-tej klasy Oscar | Kotły Jańczak Kocioł 5-tej klasy Oscar | Kotły Jańczak Kocioł 5-tej klasy Oscar | Kotły Jańczak

DODATKOWE INFORMACJE

Wszystko czego potrzebujesz do pobrania w formacie pdf.